Investovanie do nehnuteľností vs. investovanie zabezpečené nehnuteľnosťou.
29. Máj 2023

Investovanie do nehnuteľností vs. investovanie zabezpečené nehnuteľnosťou. Aký je rozdiel?

“Znie to až príliš dobre na to, aby to bola pravda”. Myšlienka, ktorá napadne mnohým skúsenejším investorom po informácii, že sme v oblasti nehnuteľností za minulý rok dokázali svojim investorom vyplatiť výnos až 15,21%. Ešte náročnejšie je tomu uveriť, keď zistia, že zhodnotenie sme nedosiahli vďaka výstavbe developerských projektov, a že na výnos nemusia čakať niekoľko rokov. Vyplácame ho totiž od prvej chvíle pravidelne každý mesiac. Čo je teda za tým?

Sme blízko bodu obratu na úrokových sadzbách. Ako investovať v takýchto časoch?
28. Apríl 2023

Sme blízko bodu obratu na úrokových sadzbách. Ako investovať v takýchto časoch?

Jednou z možností pre investorov je zvážiť investície do dlhopisov s pevným výnosom. Dlhopisy majú fixné úrokové sadzby, čo znamená, že ich výnosy sa nebudú meniť s rastúcimi úrokovými sadzbami. Tento druh investícií môže byť najvhodnejší pre tých, ktorí hľadajú stabilné a predvídateľné príjmy.

Čo dokážeme zažiť na realitnom trhu s hypotékami za jeden rok?
19. Január 2023

Čo dokážeme zažiť na realitnom trhu s hypotékami za jeden rok?

Banky sa za posledné roky predbiehali, ktorá dá nižšiu úrokovú sadzbu a my sme sa stále mohli ľahko dostať k vlastnému bývaniu, poprípade aj k investičnej nehnuteľnosti. Dokonca aj v časoch korona krízy, mnohí predpovedali zmenu v podobe rastu úrokových sadzieb. Podelím sa s Vami o moju osobnú skúsenosť ako bývalej bankárky.

Investovanie do nehnuteľností.
3. August 2022

Investičná nehnuteľnosť - ako si vypočítať čistý príjem

Kúpa a prenájom nehnuteľnosti sa v posledných rokoch stala jednou z najobľúbenejších a najčastejších investícii na Slovensku. Avšak rastúce ceny nehnuteľností výrazne znižujú jej rentabilnosť, pričom veľa ľudí podceňuje časové a finančné náklady spojené s prevádzkou nehnuteľnosti.